Home / Genel Haberler / Benzinli ve Dizel Araba Yakıt Farkı Hesaplama

Benzinli ve Dizel Araba Yakıt Farkı Hesaplama

Yeni araba alacaksınız benzinlimi dizelmi alayım diye düşünüyorsunuz, yakıt ekonomisi açısından konuyu ele alacak olursak izleyeceğiniz video sizlere fikir verecektir.

Benzinli araba ve dizel araba yakıt hesaplama nasıl yapılır? Dizel arabamı yoksa benzinli arabamı daha ekonomiktir? Dizel arabayı satın alırken benzinliye göre ödeyeceğiniz fazla para ne zaman çıkar, ne zaman kendini amorti eder sorularına cevap arayan tv8 televizyonu 8.etap tv programında yapılan hesaplama.
25.000 km de dizel araba ile benzinli arabanın yaktığı yakıt miktarları üzerinden yapılan yakıt hesabı. Dizel araçmı karlı yoksa benzinli araçmı karlı diye merak ediyorsanız izleyeceğiniz videodaki yakıt hesaplama yöntemiyle 25.000 km yol yapan iki araç yani benzinli bir araba ile dizel bir arabanın hesabı çıkartılarak satın alacağınız bir dizel arabaya ödeyeceğiniz fiyat farkının ne kadar sürede amorti edeceğiniz göserilmektedir.

About admin

Check Also

Windows 10’da Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturma (Resimli Anlatım)

Bilindiği gibi Windows 7’den sonraki sürümlerde Windows arayüzünde, gerek yenilik olarak gerekse mobil uyumluluğu için gereklilik …

Bir cevap yazın