Home / Genel Haberler / Cebiniz ne kadar hızlı?

Cebiniz ne kadar hızlı?

Telefonunuzun ne kadar hızlı olduğunu anlamanın en kolay yolu, onu kullanmak, çeşitli uygulamaları ve oyunları denemek. Peki ya onun ne kadar güçlü olduğunu sayısal değerlerle görmek ve diğer ceplerle karşılaştırmak isterseniz? Bu durumda hız testlerine başvurmanız gerekiyor.

Hız testi uygulamaları, telefonunuzun sadece belirli alanlardaki performansını sınamakla kalmıyor, onu grafiksel bir arayüzle diğer ceplerle karşılaştırmanızı da sağlıyor. Hız testlerinin işlemci gücü, 3D performans gibi farklı alanlara yoğunlaştığını hatırlattıktan sonra sizleri 5 Android ve iOS hız testi uygulamasıyla tanıştırmak istiyoruz.

1. Vellamo

Cep ve tablet işlemcileri üreten Qualcomm’un geliştirdiği Vellamo, çeşitli işlemci hız testlerine, bir HTML5 hız testine ve video akışı testlerine sahip. Testlerin bitmesi biraz zamanınızı alabilir, ancak bittiğinde puanınızı diğer Android cihazlarıyla karşılaştırabileceksiniz.

About admin

Check Also

Gümrük muafiyeti azaltıldı…

Yurtdışından yapılan alışverişlerde bildiğiniz gibi belli bir limitte gümrük muafiyeti uygulanıyordu. Önceden 75 euro olan bu limit geçtiğimiz …

Bir cevap yazın