Home / Genel Haberler / PowerPoint Slaytlarını Düzenlenebilir Hale Getirme

PowerPoint Slaytlarını Düzenlenebilir Hale Getirme

İnternetten indirmiş olduğunuz Powerpoint dosyasını açtığınızda doğrudan sunum başlıyor, bu yüzden dosyayı düzenleyemiyorsanız tek yapmanız gereken dosyanın uzantısını değiştirmek.

Bunun için Windows 7’de Başlat menüsünü açın. Buradaki arama kutucuğuna “Klasör Seçenekleri” yazın ve en üstteki sonuca tıklayın. Karşınıza “Klasör Seçenekleri” penceresi çıkacaktır. Buradan ortadaki “Görünüm” sekmesine geçin.

Gelişmiş Ayarlar kısmında “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın, “Uygula” ve “Tamam” deyin.

Şimdi düzenlemek istediğiniz PowerPoint dosyasının bulunduğu klasöre gidin. Dosyayı bulun ve dosyanın en sonunda yazan “.pps” yazısını silin ve “.ppt” yazın. Karşınıza çıkan uyarıya “Evet” deyin.

Eğer slayt Office 2007 veya 2010 sürümleriyle hazırlanmışsa burada “ppsx” yazacaktır. Bu durumda bu kısmı “pptx” yapın. Artık sunum dosyalarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Dosyayı eski haline getirmek için ise “t” harfini “s” olarak tekrar eski haline getirin.

About admin

Check Also

Gümrük muafiyeti azaltıldı…

Yurtdışından yapılan alışverişlerde bildiğiniz gibi belli bir limitte gümrük muafiyeti uygulanıyordu. Önceden 75 euro olan bu limit geçtiğimiz …

Bir cevap yazın