AMD, RDNA 3 ekran kartları için lansman tarihini paylaştı. RDNA 3 teknolojisinde çalışacak Radeon RX 7000 ekran kartları, 3 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek. Donanım devinin lansman açıklaması, Nvidia’nın GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarını piyasaya sürdüğü gün paylaşılmasıyla dikkat çekti.

AMD RX 7000 RDNA 3 ekran kartları geliyor

AMD Radeon Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman tarafından yapılan son açıklamada, AMD RDNA 3 ekran kartları duyurusu resmiyet kazandı. Henüz ekran kartlarının modelleri bilinmiyor olsa da, RX 7000 ailesi olarak adlandırılacağını düşünüyoruz.

3 Kasım’da yapılacak lansmanda yeni nesil GPU’lara ve RDNA 3’e yer verilecek. Şimdiye kadar bildiğimiz detaylar arasında Radeon RX 7000 serisi ekran kartlarının 5nm mimarisinde tasarlanacağı bulunuyor. Ayrıca RDNA 3 ile daha yüksek performans ve yüzde 50’ye varan daha fazla güç verimliliğine sahip olacak.

NVIDIA GeForce RTX 4090 tanıtıldı: Sınırları zorluyor!

NVIDIA GeForce RTX 4090 tanıtıldı: Sınırları zorluyor!

GeForce Beyond: Special Broadcast at GTC etkinliğinde NVIDIA yeni ekran kartlarını tanıttı. İşte GeForce RTX 4090 özellikleri ve fiyatı!

Yeni nesil ekran kartları hem grafik hem de bellek yongalarını içerecek şekilde çok yongalı bir modül tasarımına yer verecek. Daha önceki bilgiler RX 7000 ailesinin, 4 GHz GPU saat hızında çalışan ilk modeller olacağını gösterdi.

RX 7000 yeniden tasarlanmış Compute Unit, tamamen optimize edilmiş bir grafik hattı ve yeni nesil Infinity Cache gibi bir dizi yeni teknolojiye yer verecek. Ek olarak, uyarlanabilir güç yönetimi de dahil olmak üzere yeni teknolojiler ile gelecek.

amd rdna 3

RDNA 3 Kasım” sloganıyla paylaşılan yeni etkinlik, Nvidia GeForce RTX 40 serisi lansmanının yapıldığı gün paylaşılmasıyla merak uyandırdı. Nvidia’nın en yeni RTX 4090 ve 4080 modelleri hakkında detaylı bilgi için bu yazımıza gidebilirsiniz.

Peki siz AMD RDNA 3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

 

https://shiftdelete.net/

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!