2012′de yeni modellerle dolu bir yıl geçiren Canon’un 2013 yılına da hızlı gireceği konuşuluyor. İddialara göre firma ilk çeyrekte büyük tanıtımlar yapacak

2012′de hızlı bir yıl geçiren DSLR pazarında rakiplerine ayak uyduran Canon da birçok yeni model ile karşımıza çıkmıştı. Firmanın aynasız segmentindeki ilk ürünü olan EOS M’in yanında gelişmiş giriş seviyesi EOS 650D ve 5D Mark III modelleri büyük ilgiyle karşılandı. Bu yol haritasına baktığımızda sıranın ara modellere geldiği görülüyor. Nitekim iddialar da firmanın 2013′ün ilk çeyreğine yeni ürünler tanıtacağı yönünde.

Canonrumors’un haberine göre 2013′ün ilk çeyreğinde 2 etkinlik planlayan Canon, şubat ve mart aylarını tercih edebilir. Bu etkinlikte tanıtılacak ürünler ise 3 farklı segmentte yer alıyor. İlk ürün EOS M ailesinin yeni üyesi. Teknik anlamda ilk model ile aynı olması beklense de yeni modelin dahili vizöre sahip olması bekleniyor. İkinci ürün ise EOS 7D’nin yerini alabilir. Firmanın APS-C sensörlü üst seviye bir DSLR tanıtacağı ve 7D modelini emekli edeceği söyleniyor. Fakat bu modelin ismi 7D Mark II olmayabilir. Canon’un yeni bir isimlendirmeye gitmesi ve 60D modelini de emekli etmesi ihtimaller arasında.

Son ürün ise Canon’un bir süredir üzerinde çalıştığı yüksek MP değerine sahip profesyonel DSLR. 46MP çözünürlüğe sahip yeni bir tam kare sensöre sahip olacağı söylenen bu modelin öncelikle duyurulması, piyasaya çıkış tarihinin ise 2013′ün sonlarına doğru olması bekleniyor.

Yeni modeller ile ilgili en büyük beklenti yeni sensörler olacaktır. Özellikle 18MP sensör popülaritesine rağmen Canon ve Sony’nin sensörlerinin gerisinde kalmaya başladı.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir