WordPress sitenizin güvenliğini sağlamak ve saldırılara karşı önleminizi almak için programcı olmanıza gerek yok. WordPress sitenize yükleyeceğiniz bu 5 eklenti ile WordPress kurulumunuzun güvenliğini sağlamanız mümkün.

WordPress Güvenlik Eklentileri


Login LockDown
Login LockDown eklentisi, WordPress yönetim panelinize yapılacak olan giriş denemelerini engelliyor. Admin panelinize şifre denemeleri yaparak giriş yapmaya çalışan bot veya kişileri kısıtlar. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, belirleyeceğiniz hatalı giriş denemesinden sonra ilgili ip adresini yine belirleyeceğiniz süre boyunca banlıyor.
Ayrıca, giriş panelinde hatalı giriş yaptıktan sonra verilen hata mesajını da kapatarak botlara karşı önlem de almanız mümkün.
Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.
Secure WordPress
Secure WordPress, WordPress’te temel güvenlik önlemlerini almanızı sağlıyor.
Sağladığı güvenlik önlemlerinden bazıları:
Temanızdaki WordPress versiyonunu siler.
Tema güncelleme bilgilerini siler.
Yönetici hakkına sahip olmayan kullanıcılar için yönetim panelinde versiyon bilgilerini siler.
Eklenti ve çekirdek güncelleme loglarına erişimi engeller.
Windows Live Writer ile uzaktan erişimi engeller.
Buradan eklentiyi indirebilirsiniz.
WordPress Firewall
WordPress Firewall, tıpkı bir güvenlik duvarı gibi WordPress’te açık yarabilecek olan URL yönlendirme hatalarını ve izinsiz erişimleri engelliyor. Bilinen saldırı yöntemlerini de engelleyen eklentinin yapımcısı, bloggerların gece rahat uyuyabilmesi amacıyla bu eklentiyi yazdığını söylüyor.

Eklentiyi buradan indirip kurmanız yeterli.

DBC Backup
DBC Backup eklentisi, belirlediğiniz gün ve saatlerde veritabanınızın yedeğini almanızı sağlayan bir eklenti. Ayrıca eski yedekleri silmesini de sağlayabilirsiniz. Yedeklerin alınacağı klasöre dışarıdan erişimi kapatarak veritabanınızın güvenliğini de sağlıyor.
Eklenti ayarlarında, yedeklerin kayıt edileceği klasörün path’ini(sunucudaki klasör yolu) belirtmeniz gerekiyor. Bunu öğrenebilmek için aşağıdaki örnek php dosyasını indirin, sunucunuzda veritabanı yedeklerini saklayacağınız klasöre atın ve çalıştırın. Klasör yolunu göreceksiniz, bu klasör yolunu eklenti seçeneklerinize kayıt ettikten sonra bu dosyayı silmeyi unutmayın.
Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.
Örnek path.php dosyasını buradan indirebilirsiniz.


WP Security Scan
WordPress kurulumunuzdaki olası güvenlik açıklarını tarayan ve size bu açıkları kapatmanız için öneri ve araçlar sunan bir eklenti. Veritabanı öneki(prefix), yönetici kullanıcı adı (admin olmamalı, veritabanında değiştiriliyor) ve sunucudaki dosyalarınızın erişim izinleri hakkında öneriler sunuyor.
Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Kaynak : wpdestek.com

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!