Web Tasarımında yapılan en büyük yanlışlarda nasıl kaçınılır?

Eğer şirketinizin gelirini sağlayacak, marka değerinizi artıracak bir Web Sitesi Tasarımı istiyorsanız, aşağıdaki değişiklileri mutlaka uygulayın.

Yanlış 1: Web Tasarımınız doğru planlandı mı?

web sitesi tasarımıİnternetin size para mı kazandıracağı yoksa hüsrana mı uğratacağını, web sitenizin tasarımı belirler.

Satış gelirlerini arttrılımasında en önemli faktör, web kullanıcısını ürün almaya teşvik eden, güven veren bir web sitesine sahip olmaktır. (Örneğin kullanıcı ürününüzü satın almak için hemen telefona sarılmalı.)

İnternet üzerinden kar elde etmenin yolu, satışa yönelik profesyonel bir web sitesinden geçer. Böyle bir Web Sitesi Tasarımı de şirketinize yön verir.

 

Web Sitesi Tasarımı yaparken 6 ana noktaya odaklanırız:

  • * Anahtar Kelime ve Seo Uyumluluğu
  • * Sektör Analizi
  • * Güven Duygusu
  • * Web Tasarımı
  • * Ulaşılabilirlik
  • * Kullanım Kolaylığı

web site tasarım danısma

Yanlış 2 : Doğru Anahtar Kelime Belirleme

web sitesi aramaWeb Sitesinde ilk yapılması gereken, ne satmak istediğinizi doğru belirlemektir.

İnsanların almak istemediği bir şeyi satmaya çalışmak hem para hem de zaman kaybı olur. Web sitesi’nin en önemli kısmı kullandığınız kelimelerdir. Kullandığınız kelimeler başarı ve başarısızlık arasındaki farkı belirleyecektir.

İnternette, anahtar kelime aracı gibi kullanıcıların isteklerini araştırıp öğrenebileceğiniz çeşitli araçlar var. Web Sitesi üzerinden para kazanmanın püf noktası, kullanıcıların çoğunlukla aramakta olduğu başlıkları bulabilmektir.

 

Mesela bir fırınınız olduğunuzu varsayalım. internet üzerinden ‘fırın’ kelimesiyle arama yapan insan sayısı oldukça azdır, öte yandan ‘düğün pastası’ kelimesini kullanarak arama yapan insanların sayısı oldukça fazladır. Öyleyse, şirketiniz adına en iyi sonuca ulaşmak için web sitenizi ya düğün pastaları üzerine yada belirli bir alana yönelik tasarlamak ve insanları o belirli sayfaya yönlendirmek akıllıca olacaktır.

Bunu yaparak, şirketiniz adına hedef odaklı en iyi sonuçlara ulaşmayı garantilemiş oluyorsunuz.

Web sitesi tasarımcıları insanların internette en çok neyi aradıklarını araştırır ve web sitenizde neye yer vermeniz gerektiğini belirler.

Şirketiniz adına en iyi sonucu sağlayan kelimeleri ısrarla tekrar etmeye odaklanıyoruz. Ulaşmak istediğiniz müşteri kitlesi, şirketiniz, satış prensibiniz, satmak istediğiniz ürün, servisleriniz ve rakipleriniz hakkında her şeyi öğrenip web sitenizi BİZ yazıyoruz.

web site tasarım danısma

Yanlış 3: Web Sitenizin kullanımı kolay mı?

web sitesi kelimelerWeb sitenizi tasarlarken önce kullanıcılarınızın ne yapmasını istediğinizi belirlemeniz gerekir.

Kullanıcılarınızın iletişim bilgilerini bırakmalarını mı, e-mail yollamalarını mı yoksa telefon yoluyla size ulaşmalarını mı tercih ediyorsunuz?

Web Sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın ne yapmasını istediğine karar vermeniz web sitesi tasarımında yapılması gereken ilk ve en önemli aşamalardan biridir.

 

Eğer web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların belli bir harekette bulunmalarını bekliyorsanız, o zaman web sitenizin amaçlarını daha detaylandırmanız gerekir.

Web Sitesi üzerinden kar elde eden uzman kadromuz sitenizi kullanan kişilerden yapmasını istediğiniz hareketi belirleyerek bu kullanıcıların sayısını en yükseğe çıkarmaktadır.

web site tasarım danısma

Yanlış 4: Web Sitesi Kurumsal Görünüyormu?

profosyonel web site tasarım2007 yılına kadar, şirketler gelişigüzel bir web sitesi ile internet üzerinden gelir sağlayabiliyorlardı.

Artık bu durum değişti.

 

Çözüm Aşamasında

Web Site Tasarımcılarımız şirketiniz için en iyi sonucu sağlayacak web sitesini hazırlamanızda yardımcı olacak.

Çözüm1: Statik Web SitesiMarkanızı, ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkaracak, Özgün Tasarımlı Web Sitesi

Çözüm2: Dinamik Web SitesiSitenizi dinamik olarak sınırsız şekilde kontrol edebileceğiniz, ürün, hizmet, refarans, kampanya/duyurular ekliyebileceğiniz müşterileninizi takip edebileğiniz, marka değerinizi artıracak, Özgün Tasarımlı Kurumsal Web Sitesi

Çözüm3: Hazır Web SitesiDinamik olarak kontrol edebileceğiniz, Sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış Hazır Web Sitesi

 

Sizinle oturup yapmış olduğunuz işinizi ve web sitenizden beklentilerinizi öğreneceğiz. Sektörünüzdeki pazarlama stratejilerini takip ederek size çözüm önerilerimizi sunacağız.

Web site tasarımcı ekibimiz web sitenizi, grafik tasarımından reklam ilanlarına kadar olması gerektiği gibi ve sizin istekleriniz doğrultusunda tasarlayacaktır.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!