Merhaba WordPress Sevenler & WordPress Kullanıcıları Bu Makalemde Sizlere Temalarınızı Nasıl Lisanslayacagınızı Bilgisini Verecegim. Bu Lisanslama Olayı İle Bütün Kontrol Sizde Olacak Siz Lisans.Txt Dosyasına Sattıgınız Temanın Domainini Yazmadan Kullanamayacaklar.

Öncelikle functions.php dosyasını açınız. (Neden functions.php derseniz temanın bütün fonksiyon kodları oradadır ve kaldırılması dahilinde tema bozulacaktır.)

  • <?php

Yukarıdaki kodun hemen altına aşağıdaki kodları ekleyin.

$cekilecek_text="http://www.aydinyesilmen.com.tr/lisans.txt";
 if (!function_exists("file")) { die("<strong><a href='http://www.php.net/file'>file</a></strong> fonksiyonu sunucuda yüklü olmalıdır<br /> fonction <strong><a href='http://www.php.net/file'>file</a></strong> must be installed on the server"); }
 function lisanskontrol() {
 if (substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, 4) == "www.") {
 $domainadi = substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 4);
 } else {
 $domainadi = $_SERVER['HTTP_HOST'];
 }
 return $domainadi;
 }
 $alanadi=lisanskontrol();
 $lisanstext=file($cekilecek_text,FILE_IGNORE_NEW_LINES);
 $lisans=array();
 foreach($lisanstext as $sayi => $cekveri) {
 $lisans[$sayi]=rtrim($cekveri,"rn");
 }
 if (!in_array($alanadi,$lisans)) {
 die("Lisanssiz Kullanim: ".$alanadi."<br /> Unlicensed Usage ".$alanadi); exit;
 }
eserdar.com/lisans.txt yerine kendi site adresinizi yazın. (Lisanslama yaptığınız adresi değil.) Fakat sonundaki lisans.txt kısmı kalsın. Daha sonra hostunuza lisans.txt adında bir metin dosyası açın. Bu metin dosyasının içine temayı lisanslayacağınız alan adlarını http:// ve www kullanmadan yazınız. Örneğin; aydinyesilmen.com.trBirden fazla alan adına lisanlama yapacaksanız alt alta alan adlarını yazınız.Yalnız burada tek dikkat edeceğiniz nokta lisans.txt dosyasının bulunduğu hosta erişelemezse temayı alan kişi lisansladığınız temayı kullanamaz. Bu yapıyı biraz daha geliştirerek birinci hosta ulaşılamazsa ikincisine bak gibi bir kod yapısı oluşturabilirsiniz.Yukarıdaki functions.php deki kodların silinmemesi için de Ioncube veya benzeri bir kripto yöntemi ile functions.php dosyasını kriptolayın. Ioncube ücretli olduğu için ücretsiz olarak dosyanızı buradan da kriptolayabilirsiniz.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!