Sessiz bir yaz döneminin daha ardından, oyun sektöründe büyük hareketlenmeler görülmeye başlandı. Özellikle Avrupa’nın ve Amerika’nın yaklaşan tatil sezonlarını hedefleyen firmalar, yine yılın son çeyreğinde bombalarını bir bir patlatıyorlar.

Büyük bir oyun kitlesine sahip olan Call of Duty ise, yeni oyunu Black Ops II ile hayranlarının karşısına bundan birkaç gün önce çıkmış bulunuyor. Hem Soğuk Savaş döneminde, hem de 2025 yılı gibi füturistik bir zaman döneminde geçen iki farklı konuyu ele alan yapım, çıktığı gün itibariyle tüm dünyayı sallamayı başardı.

Call of Duty: Black Ops II için hesaplanan satış geliri, sadece 24 saat içerisinde 500 milyon dolar olarak belirlendi. Activision’nun CEO’su Boby Kotick ise yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu; “Sadece ilk gün satışlarımızla, dünya çapında yarım milyon dolardan fazla ciro elde ettik. Yaptığımız hesaplara göre Call of Duty dört yıldır, çıkış günü en çok satış yapan eğlence ürünü konumunda.”

Microsoft’un büyük hasılat yapan ve 220 milyon dolarlık ilk gün satışına sahip Halo 4’ünü çoktan geride bırakan Call of Duty: Black Ops II, bakalım ilerleyen günlerde ne şekilde indirilebilir içeriklerle oyun severleri kendisine bağlamaya devam edecek…

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!