AirDroid uygulaması ile bilgisayardan android mobil cihaza erişmek, kontrol etmek ve dosya aktarmak mümkün.

PC-control-Android-app

AirDroid Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bu uygulama akıllı telefonların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesini sağlar.

AirDroid ile Neler Yapılabilir?

  • Rehber düzenlemesi, kişi ekleme ve silme yapılabilir.
  • Mesaj okuma, mesaj oluşturma, düzenleme ve silme.
  • Müzik dinleme, yükleme, silme.
  • Uygulama yönetimi. Silme ve yükleme.
  • Dosya yönetimi. Resim, müzik, video vb. aktarımlar.
  • Video oynatma.
  • Resim yönetimi. Silme, duvar kağıdı yapma, yükleme.
  • Çağrı kayıtları.
  • Telefonunuzun ekran resmini çekme.

Android cihazınızla neler yapılabileceğini görmek adına AirDroid uygulaması oldukça yerinde bir seçim olsa gerek. Bu uygulama, ortaya koyduğu işlevselliğin karşılığında sizden sadece bir tarayıcıya sahip olmanızı istiyor. Zira bu şekilde internet tarayıcısı üzerinden akıllı telefon ya da tabletinize erişim sağlayabilecek ve uygulamanın nimetlerinden faydalanabileceksiniz.

AirDroid uygulamasının neler yapabildiğini kısaca özetleyelim. Öncelikle bilgisayarınızın ve Android mobil cihazınızın ortak kullandığı bir kablosuz ağ bulunması gerekiyor. Bilgisayarınızdan Android mobil cihazınızı kontrol etmek ve cihazdaki klasörlere erişmek için bu ağ bağlantısı kullanılıyor ve mobil cihazın kontrolü sağlanıyor.

Şimdi adım adım AirDroid kullanımını gösterelim ve mobil dünyanın en popüler uygulamalarından birinin nasıl kullanıldığını anlatalım.

Öncelikle sitemizden AirDroid uygulamasını indirmek gerekiyor.

AirDroid
AirDroid  Android İçin Bilgisayardan Kontrol ve Dosya Aktarma Uygulaması

Uygulamayı edinmemizin ardından mobil cihaz üzerinden uygulamayı çalıştırıyoruz ve karşımıza bir karşılama ekranı çıkıyor. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi AirDroid, bilgisayarımızdan gireceğimiz adresi gösteriyor. Bununla birlikte uygulama bie bir şifre veriyor.

AirDroid bağlantısı

Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi, bilgisayarımızdaki internet tarayıcımıza web.airdroid.com ya da uygulamanın sunacağı alternatif bir adres ile mobil cihazımıza bağlanmamız için atmamız gereken ilk adımı işaret ediyor. Dilerseniz uygulanın verdiği şifreyi bilgisayardaki internet tarayıcısındaki uygun yere girerek ya da yine tarayıcı üzerindeki QR kodu AirDroid uygulamasındaki kamera simgesini kullanarak çekilecek QR kod görüntüsü ile giriş işlemini başlatabiliriz. Bu noktada isterseniz yan menüdeki “Güvenli” kısmı seçebilir ve internet tarayıcınız üzerinden gerçekleştireceğiniz erişimin “https” üzerinden yani güvenli bağlantı türü ile olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de herkese açık bir ağ bağlantısı üzerinden bu işlemleri gerçekleştiriyorsanız “Güvenli” seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

tarayıcı üzerinden giriş

Giriş işlemini başarıyla gerçekleştirmemiz halinde aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi bir ana ekranla karşılaşıyoruz.

tarayıcı ana ekran

Ekranın sağ üst bölümünde bağlandığımız mobil cihazın ürün kodu gözüküyor. Biz Galaxy Tab 10.1 ile bağlandık ve karşımızda bu ürünün kod adı olan Samsung GT-P7500 ifadesi altında cihazımıza dair bazı bilgiler geldi.

cihaz bilgisi

Ekranın sol tarafında ise AirDroid uygulamasının bize sunduğu diğer erişim özelliklerini görüyoruz: Mesajlar, programlar, dosyalar, fotoğraflar, müzik, zil sesleri, arama geçmişi, kişiler, sık görüşülen kişiler, ekran görüntüsü, öneriler ve yardım yani help adı geçen bölümde yer alan bölümler.

Uygulama ile çözüme kavuşturduğumuz belki de önemli ihtiyaç, bilgisayar ile Android mobil cihaz arasında dosya aktarımını gerçekleştirmek oluyor. Her ne kadar USB kablo yardımı ile bunu yapabiliyor olsak da benim gibi kablolarla uğraşmak istemeyenler için en iyi çözüm AirDroid olarak görünüyor.

dosya ekranı

Tüm bunların yanı sıra, tarayıcı ekranının üst kısmında yer alan menüde bazı kullanıcılarımızın belki de en çok kullanacağı özellik yer alıyor. “Yeni Mesaj” yazılı simgeyi tıklayarak bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden SMSgönderebilirsiniz.

SMS ekranı

Son olarak, AirDroid uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan çark simgesine tıklamanızla birlikte uygulamanın “Ayarlar” bölümüne girebiliyorsunuz. Burada şifre işlemlerini düzenleyebiliyor, bağlantı portunu değiştirebiliyor, ekran ve başlatma seçeneklerini yeniden şekillendirebiliyorsunuz.

ayarlar

AirDroid, Android mobil cihazınızla bilgisayarınız arasında bağlantını kurmanın en iyi yollarından biri olarak kullanıcılarını bekliyor.

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!