Android işletim sistemli bir akıllı telefon veya tablet bilgisayar kullanıyorsanız uygulamaları şifrelemek isteyebilirsiniz.

Android işletim sistemli bir akıllı telefon veya tablet bilgisayar kullanıyorsanız uygulamaları şifrelemek isteyebilirsiniz. Android’e yüklediğini uygulamalara şifre koyarak, izniniz dışında kişisel bilgilerinizi görüntülemek isteyenlerin önüne bir engel koyabilirsiniz. Bu yazımızda Google Play Store’da yer alan bir uygulama ile Android uygulamalarınızı nasıl şifreleyebileceğinizi anlatıyoruz.

applock-uygulama-sifreleme-buyuk.jpg.pagespeed.ic.Z8XkmwEnfo

Android işletim sistminde kilit ekranına şifre koymak mümkün. Ancak tek bir şifre ile tüm telefonun kullanılabilir hale gelmesinden şikayetçi olabilirsiniz. Farklı uygulamalar içerisinde onlarca farklı kişisel bilgimiz depolanıyor. Fotoğraflarınızı ve mesajlarınızı içeren uygulamalara ekstra bir güvenlik koymak mümkün. İzniniz dışında kişisel bilgilerinizi görüntülemek isteyenleri engellemek için okumaya devam edin.

Uygulamalara ayrı ayrı şifre koymak için yapmanız gereken ilk iş Google Play Store’dan AppLock isimli uygulamalayı indirmek. Uygulama ücretsiz ve rahatsız edici reklamlar içermiyor. Diğer uygulamalara şifre koymak için AppLock isimli uygulamaya ihtiyacımız var. AppLock isimli uygulamanın indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz. İlerleyen sayfalarda uygulamalara nasıl şifre koyabileceğinizi görebilirsiniz.

applock-uygulama-sifreleme-0

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!