Apple’a yakın kaynaklarda edinilen bilgilere göre şirketin bir sonraki tableti 9.7 inç ekranlı iPad Pro olacak.Apple'dan sürpriz hamle

Apple’ın 15 Mart’ta düzenleyeceği etkinlikte 9.7 inç ekrana sahip iPad Air 3 tabletin tanıtılması beklenirken,9to5Mac sitesi sürpriz bir iddia ortaya attı. Apple haberlerinde güvenilir bir kaynak olan sitesinin iddiasına göre Apple’ın bir sonraki 9.7 inç ekranlı tableti iPad Air 3 olarak değil; bir kez daha “iPad Pro” ismiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Ancak tablet bu defa 9.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.

Apple tablet kategorisinde iPad mini’nin de varlığı göz önüne alındığında, üç farklı isimlendirme altında kullanıcılarıda kafa karışıklığı oluşturmaması için bundan sonraki süreçte iPad Air ismini rafa kaldırmış olabilir.

1456467418_16019-12593-15760-12226-ipad-air-3-leak-engadget-l-l.jpg

Sitenin iddiaları bunlarla sınırlı değil. 9.7 inç ekranlı iPad Pro, 12.9 inç ekrana sahip abisi gibi dört adet hoparlör çıkışına sahip olacak. Apple A9X işlemcisinden güç alacak tablete ayrıca “Akıllı Klavye” de eşlik edecek. 3GB ya da 4GB RAM’in yer verileceği iPad Pro 9.7 inç modelinde kalem desteği de mevcut olacak.

Apple yeni tabletinde tasarımı aynı kılacak, renk seçeneklerini değiştirmeyecek. Son olarak 9.7 inç ekranlı iPad Pro, iPad Air serisine yakın bir fiyattan satışa sunulacak. Tableti tanıtım tarihi üzerinden çok geçmeden 18 Mart’ta raflarda olacak.


eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!