OPSVIEW DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme işleminin nasıl yapıldığını ve TOPSVIEW VMS kullanımı hakkında resimli anlatım. TOPSVIEW yazılımıyla çalışmakta olan bir çok marka ve modelde kayıt cihazları bulunmaktadır. Farklı üreticiler farklı markalarla satıyor olsa da TOPSVIEW arayüz yazılımına sahip tüm cihazlar ortak bir izleme programı kullanmaktadır.
TOPSVIEW VMS PROGRAMInı indirmek ve kurmak gayet basittir. Bir kaç kez ileri diyerek kurulumu bitirebilirsiniz.

Program açılışı

Masaüstünde oluşan simgeyi çift tıklayıp programı açtığımızda ilk olarak kullanıcı adı ve şifre istenir. Varsayılan olarak kullanıcı adı: admin, şifre: admin dir.

Topsview VMS programına kamera-DVR ekleme

Program ana ekranında bulunan Cihaz Ayarları butonuna bastığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Ağa bağlı cihazlar: Bilgisayarınız ile aynı yerel ağda bulunan kameralar ve DVR ‘ları bu bölümde otomatik olarak tarayarak VMS programına ekleyebilir ve izleyebilirsiniz. Otomatik Arama butonuna bastığınızda, aynı network ağında bulunan tüm cihazlar listelenecektir. İstediğiniz cihazların kutucuklarını işaretleyip EKLE butonuna bastığınızda artık o cihazlar izlemeye hazırdır.

Yönetilen Cihazlar: İnternet üzerinden uzaktaki bir kamera veya DVR’ı izlemek için bu bölümde işlemler yapmalıyız. EKLE butonuna bastığınızda Yeni Cihaz Ekle penceresi karşınıza gelecek.

Bu alanda doldurmanız gereken alanların açıklaması:
Cihaz Adı: Eklemek istediğiniz cihaza bir isim verin.
Oturum Açma Türü: IP seçilmesi durumunda: eklemek istediğiniz kayıt cihazının bağlı olduğu modemin IP adresini buraya yazmalısınız. Ancak IP adresi üzerinden görüntüleri alabilmeniz için modemde port yönlendirme işlemlerini yapmış olmalısınız.
Bulut seçilmesi durumunda: sadece bağlanmak istediğiniz cihazın seri numarasını yazmalısınız, port yönlendirme gibi işlemler yapmanıza gerek yoktur.
Kullanıcı adı: Cihaza erişmek için kullanıcı adınız.
Şifre: Cihaza erişmek için şifreniz
Cihaz ekleme işlemini tamamladığınızda, sağ alt köşede, Seçilen cihazlar başarılı bir biçimde eklendi. mesajını göreceksiniz.
Cihaz ayarları penceresinin sağ altı kısmında bulunan Çıkış butonuna basarak VMS programının ana ekranına dönebilirsiniz.

TOPSVIEW DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme

Programın sol üstünde bulunan root listesi altında eklediğiniz cihazı göreceksiniz. Üstünde sağ tıklayıp
Tümünü Ana Akış Aç veya Tümünü Extra Akış Aç seçeneklerinden birini seçerek kameraları izleyebilirsiniz.
Tümünü Ana Akış Aç: Görüntüler en yüksek kalitede açılacaktır. İnternet bağlantınıza duyarlı olarak yavaşlık olabilir.
Tümünü Extra Akış Aç: Görüntüler hızlı ama daha düşük çözünürlükte açılacaktır.

Bilgisayar için topsview programı. Tops view for pc.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir