Üretici Yi’nin kameralarını Xiaomi’nin (ve işbirlikçilerinin) kameralarından ayıran güçlü yönlerden biri, Windows ve Mac için resmi yazılımların varlığıdır. Uzak bir konumda olsanız bile, güvenlik kameralarınızı bilgisayarınızda görüntüleyebileceğiniz bir araç.

Şimdiye kadar, Xiaomi Mi Güvenlik kameralarını yönetmemiz gereken tek alternatif, Mi Home uygulamasını bir Android emülatörü (Bluetacks veya Phoenix OS gibi) aracılığıyla kurmaktı. Ancak, en azından benim durumumda istikrarlı bir çözüm değildi.

Ama iyi haberlerimiz var:

Xiaomi tarafından Windows için geliştirilen (Çin Pazarı için) Mi Güvenlik Kameralarınıza PC’den erişebileceğiniz bir uygulama var.

Ve zaten denediğimiz gibi, nasıl kurulacağını ve hangi işlevleri içerdiğini öğrenmek için okumaya devam etmenizi rica ediyorum.

Not: Bu uygulamanın güncellenmiş sürümü, sunucu bölgesini ve dilini seçme seçeneğiyle mevcuttur, Aşağıdaki bağlantıya gidin.

İlgili: Windows için Mi Akıllı Güvenlik Kamera Uygulaması – Bölge Seçimi ile 2020 Güncellemesi

PC’den Xiaomi Güvenlik Kamerası Nasıl Kontrol Edilir ve Görüntülenir?

İlerlemiş olduğumuz gibi, bu uygulama yalnızca Windows (XP / 7/8 ve 10) ile uyumludur ve tüm metinler ve menüler Çince olmasına rağmen , arayüzü basit ve sezgiseldir.

Bilgisayarınızda Mi Güvenlik Kamerasını Canlı Görüntüleme 1

Her şeyden önce, Mi 1080p Basic ve Mi 1080p 360 Güvenlik Kameralarınızı Canlı Görüntülemenize izin verecektir.

Yazılım şu anda yalnızca Windows İşletim sistemini desteklemektedir, macOS ve diğer Linux işletim sistemleriyle uyumlu değildir.

Beğenebilirsiniz: PC ve Mac için İndirilecek En İyi 13 Android Emülatör

Bu yazılımın işlevleri arasında aşağıdakileri vurguluyoruz:

  • Video kalitesi, uyku, durum ışıkları vb. Gibi kamerayı ayarlama yeteneği.
  • Kayıt yönetimi dahil olmak üzere algılama yapılandırması desteği.
  • Kamera oynatma, kaydedilmiş videoları duraklatma, ileri ve geri sarma, sesi açma ve kapatma vb. İçin yerleşik işlevler.
  • Ekranı 1, 4 veya 9 pencereye bölerek aynı anda birden fazla kamera çalıştırma imkanı.
  • Uyumlu kameraların yönünü hareket ettirme imkanı.

Xiaomi Mi Kamera Yazılım Kurulum Yöntemi

Bu uygulamanın PC’nizde olmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

1. En son Mi Camera exe dosyasını indirin

En güncel sürüm”MiCamera-1.0.12060.2.exe” indirin  bizim linke  ve çalıştırmak için çift tıklama. Unutmayın, diğer forumlarda bozuk ve çalışmayan bağlantılar vardır.

Mi Güvenlik Kamerasının Son Sürümünü İndirin

2. Kurulum Talimatlarını İzleyin

Garip karakterlerden korkmayın. Varsayılan olarak “C: \ program files (x86) \ Xiaomi \ MiCamera” içinde yazılımın kurulum konumunu seçin ve devam et’i tıklayın (sol alt düğme).

Bilgisayarınızda Mi Güvenlik Kamerasını Canlı Görüntüleme 2
Mi Güvenlik Kamerası Masaüstü Uygulaması

3. Uygulamayı çalıştırın

Mi Kamera uygulaması, Mi Home hesabımızla çalışır. Bu yüzden ana pencereye kullanıcı adı ve şifreyi girmemiz gerekiyor. Uygulama şu anda yalnızca Çin Anakarası sunucusuna bağlı cihazları desteklediğinden, Çin Anakarası Sunucusunda olduğunuzdan ve tüm cihazlarınızın aynı sunucudaki olduğundan emin olun.

Ardından arayüze erişmek ve bize kameraları göstermek için yeşil butona tıklayacağız; onları daha önce Çin sunucusuna bağladığımız sürece

Mi Kamera Taşınabilir Sürüm

Bu yazılım için herhangi bir bilgisayardaki USB sürücüsünden doğrudan çalıştırılabilen taşınabilir bir sürümü de mevcuttur. Sürüm sadece 66 MB boyutundadır ve kullanımı çok kolaydır.

Bunu yapmak için, Mi Camera portable.zip dosyasını  bağlantımızdan indirin , bir flash diske açın ve çalıştırmak için “MiCamera” simgesine çift tıklayın.

Mi Security Camera Portable’ı indirin

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!