Canon PowerShot G11 dijital fotoğraf makinesi : Canon, bünyesinde zengin çekim özelliklerini barındıran ve ödüller kazanmış PowerShot G10 modelinin devamı niteliğindeki Canon PowerShot G11 dijital fotoğraf makinesini tanıttı. Profesyonel fotoğrafçıların favori kompakt modellerinden olan Canon PowerShot G11 genişletilmiş dinamik alanı, Canon’un yeni Çift Noise Azaltma Sistemi, 10 megapiksel görüntü sensörü ve Canon’a özgü DIGIC 4 görüntü işlemcisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu özelikleriyle
PowerShot G10 modeline kıyasla kullanıcılara fazladan 2 stop avantajı sağlayan Canon PowerShot G11 fotoğraf makinesinde ayrıca zayıf ışıklı ortamlardaki çekimlerde ışık patlamalarını ve gölgeli alanlarda detay kayıplarını engelleyen i-Contrast teknolojisi bulunuyor.

Canon PowerShot G11

Canon PowerShot G11 kamera özellikleri
Kameranın 28mm geniş açılı üstün kalitedeki objektifi 5x optik zum yeteneğine ve Optik Görüntü Sabitleme (IS) özelliğine sahip. Kamera elde gerçekleştirilen çekimlerde daha düşük çekim hızları sunarak ekstra 4 stop çekim avantajı sağlayan Canon PowerShot G11 kamera sarsıntısında kaynaklanan bulanıklıkları minimum seviyeye indiriyor ve loş ışıklı koşullardaki tripod kullanımı gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Canon G11

Canon G11 ile RAW formatta çekim
Canon PowerShot G11 kompakt dijital fotoğraf makinesi RAW formatta çekim yapma yeteneğine ve Canon’un Digital Photo Professional (DPP) yazılımına sahip. Kamera bu özellikleriyle profesyonel seviyede RAW çekimlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesini ve çekim sonrasında da sorunsuz çevirimler ve geçişler yapılabilmesini sağlıyor.

G11

Canon PowerShot G serisi ile zorlu koşullarda foto muhabirlik
Canon PowerShot G11 modelinin selefi PowerShot G10 ile ilgili kullanıcı yorumları getiren ünlü foto muhabiri Gary Knight’ın görüşleri şöyle: “Savaş alanlarında da bulunan bir foto muhabiri olarak karşılaştığım güçlüklerden biri de zorlu koşullarda yüksek kalitede görüntüler elde etmektir. Bu kalitede görüntüler elde etmek için hantal olmayan, kaliteli gövde yapısına ve yüksek görüntü kalitesi sunan bir fotoğraf makinesine ihtiyaç duyuyorum. PowerShot G serisi dijital fotoğraf makineleri bu amaca yönelik kullanımlar için ideal modeller. Çatışma alanlarında çekim yaparken, tedbirli şekilde çekim yapmama olanak tanıyan ve aynı zamanda ihtiyacım olan görüntü kalitesini de sunabilen bir fotoğraf makinesinin çantamda bulunmasını istiyorum. Kompakt gövde yapılarına rağmen harika bir görüntü kalitesi sunan ve SLR modellere kıyasla daha pratik kullanım sağlayan Canon G serisi dijital fotoğraf makinelerinin bu konuda üstün olduklarını söyleyebilirim.”

Canon G11 dijital fotoğraf makinesi

Canon G11 kompakt fotoğraf makinesi
Canon PowerShot G11 dijital kamera süper görüntü kalitesinin eşliğinde kompakt ölçüleri ve 2.8 inç büyüklüğündeki PureColor II VA hareketli LCD ekranı ile de dikkat çekiyor. Daha hızlı ve hassas menü kullanımı için ergonomik olarak geliştirilen Canon G11 fotoğraf makinesi analog yapıdaki ISO ve pozlama telafi ayarları ile fotoğrafseverlerin genel çekim ayarlarına ve özelliklerine direkt olarak müdahale etmelerine imkân tanıyor.

PowerShot G11

Canon PowerShot G11 Her türlü ışıkta çekim imkanı
Canon PowerShot G11 fotoğraf makinesi her türlü ışık koşulunda çekim yapabilecek şekilde tasarlanmış. Kameranın loş ışık modu fotoğrafçıların ISO 12.800 ışık hassasiyetinde, 2.5 megapiksel çözünürlükte ve saniyede 2.4 kare hız ile flaş kullanmaya gerek kalmadan çekim yapabilmelerine olanak veriyor. Ayrıca kameranın entegre ND filtresi ışığı 3 stop düşürerek parlak ışık altında yaratıcı çekim kontrolü sağlıyor.

Canon PowerShot G11 test

Canon PowerShot G11 maksimum esneklik ve harika görüntü kalitesi
Getty Images Operasyonlar Müdürü ve Editörlerinden Stephen Munday’ın görüşleri ise şöyle: “Canon G serisi fotoğraf makineleri ile elde edilen görüntülerin kalitesi öyle iyi ki PowerShot G10 ile çekilen fotoğrafları editör kütüphanemizde kullanıyoruz ve fotoğrafçılarımız görüntü kaliteleri ve sağladıkları esnek çekim olanakları nedeniyle Canon’un G serisi modellerini tercih ediyorlar.”

Canon G11 test

Canon PowerShot G11 Foto muhabirler için ideal kamera
Stephen Munday görüşlerine şöyle devam ediyor: “Foto muhabirliği çalışma koşullarının önceden bilinemeyen doğası fotoğrafçıların her türlü koşulda çekim yapmaya alışkın olmalarını gerektiriyor ve Canon G10 kamera muhabirlerin, üzerlerine çok fazla dikkat çekmeden görevlerini yerine getirmelerini sağlıyor. Yeni Canon PowerShot G11 fotoğraf makinesinin zayıf ışıkta çekim yeteneği, flaş kullanmadan daha çok ortamda yüksek kalitede fotoğraf çekmeye imkân tanıyacağından dolayı bu konuda muhabirlerin en büyük yardımcılarından biri olacaktır.”

G11 Canon PowerShot

Canon PowerShot G11 flaş hızı
Canon’un yeni modelinde flaş maksimum senkronizasyon hızı 1/2000 saniyeye çıkarılarak aşırı pozlamadan kaynaklanan parlak alanların oluşmasını önüne geçilmiş. Gerçek zamanlı bir histogram da PureColor II VA LCD ekran üzerinde fotoğrafların parlaklık seviyelerini görüntüleyerek fotoğrafseverlerin görüntüleri kontrol etmelerini ve gerekli düzeltmeleri anında gerçekleştirmelerini sağlıyor.

G11 Canon

Canon G11 ile hareketli konuların kolaylıkla çekimi
Canon PowerShot G11 dijital kompakt fotoğraf makinesi hızlı hareket eden nesneleri kolaylıkla fotoğraflama özgürlü kazandırıyor. Kameranın Hızlı Çekim (Quick Shot) modu neredeyse deklanşöre basıldığı anda çekim işlemini gerçekleştirerek hızlı hareket eden konuların o anda fotoğraf karesinde yakalanabilmesine olanak tanıyor.

Canon G11 PowerShot

Canon PowerShot G11 Taşıması kolay dijital kamera
İngiltere Basın Ödülleri tarafından Yılın Fotoğrafçısı ödülüne layık görülen ve Spot News adına Dünya Basın Fotoğrafı ödülü kazanan foto muhabiri Edmond Terakopian görüşlerini şöyle ifade ediyor: “G5 modelinden bu yana Canon G serisi kullanıcısıyım. Son dönemlerde; görüntü kalitesi, kullanışlılık, dayanıklılık ve gövde kalitesi ile mükemmel bir model olan Canon PowerShot G10 dijital kamerayı kullanmaktayım. İster görevde ister özel hayatımda, nereye gidersem gideyim, sürekli yanımda taşıdığım model Canon G10. Konu her ne olursa olsun o anki fotoğrafı çekme konusunda bu fotoğraf makinesine güvenebileceğimi biliyorum. Hassasiyet gerektiren görevlerde uzun yıllardır Canon G serisi modelleri kullanmaktayım. Bir fotoğraf editörünün beğenerek övdüğü bir fotoğrafın kompakt bir fotoğraf makinesi ile çekildiğini söylemek tatmin edici bir duygu.”

Canon PowerShot G11 fotoğraf galerisi

Canon PowerShot G11 aksesuarları
Canon PowerShot G11 kompakt dijital fotoğraf makinesi çok sayıda Canon aksesuarı ile birlikte kullanılabiliyor. Bu aksesuarlar arasında Speedlite 2170EX, 430EX II ve 580EXII; Macro Twin Lite MT-24EX ve Macro Ring Lite MR-14EX flaşlar; Speedlite Transmitter ST-E2, Speedlite Bracket BKT-DC1 ve Remote Switch RS-60E3 yer alıyor. Su altı fotoğrafçıları da özel olarak tasarlanmış WP-DC34 Sualtı Kılıfı ile Canon G11 dijital fotoğraf makinesini 40 metre derinliğe kadar sualtı çekimlerinde kullanabiliyorlar.

Canon PowerShot G11 incelemesi

Canon PowerShot G11 incelemesi
Canon PowerShot G11 dijital kameranın test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Canon PowerShot G11 incelemesini sizlere sunacağız.

Canon PowerShot G11 örnek resimleri

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!