Son zamanlarda hakkında birçok söylentinin ortaya çıktığı Detay MaxiNet’in hesaplarına Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından bloke koyulmuştu. Şimdi de Detay’ın internet sitesinden yapılan duyurulara göre banka hesaplarındaki tüm paraya savcılık tarafından el konuldu. Detay MaxiNet savcılık açıklamasına göre şirket, bankasındaki parayı savcılığın 2. kararına kadar kullanamayacak.

Detay MaxiNet, Mart ayının ücretlerini ödeyemedi!

Savcılık tarafından bankadaki parasına geçici bloke koyulan Detay, normalde her ayın 1 ila 5’i arasında ücretleri ödemekle yükümlüydü. Fakat bu ay bu durum biraz aksadı ve binlerce kişi hakkı olan parayı alamadı. Ücretleri ödeme dönemine kadar hiç bozuntuya vermeden işine devam eden şirket, paraları yatıramayınca bu konu hakkında zorunlu açıklama yapmak zorunda kaldı.

Yaptığı açıklamada savcılığa talep için yolladıkları dilekçe ve bloke olmuş banka hesapları detayına kadar paylaşan şirket hakkında savcılığın sunduğu karar şu şekilde:

Detay MaxiNet savcılık kararı!Para talebinde bulunan bütün kullanıcıların ödemelerinin yapılması için şirket tarafından savcılığa yollanan talep dilekçesi:

Detay MaxiNet için savcılık kararı!Şirketin parasına el konulduğu dair kanıt olarak gösterilen bazı banka hesapları(diğer banka hesapları internet bankacılığına kapatıldığından dolayı yayınlanamıyor):

Bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Detay MaxiNet haklı bulunur mu?

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!