Son günlerden ne kadar da backlinkin öneminin azaldığı söylense de bence bunların hepsi bir rivayetten ibarettir diyorum. Google tamamen backlink üzerine kurulmuş bir sistem olup hiç bir zaman backlink bu yüzden önemini yitirmeyecektir diyebilirim. Şimdi sizlere doğal yollardan nasıl backlink kazanabiliriz başkaları nasıl bizim sitemizin linklerini paylaşabilir nasıl sitemizin reklamını yaparız bunun hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyorum. İnternet üzerinde ki seo sitelerini kontrol ettiğiniz zaman bir çok seo uzmanı arkadaşlarımız emin olun bu yöntemleri kullanmaktadırlar. Neden sizlerden bu yöntemleri kullanarak iyi yerlere gelmeyin ki. Bu yüzden sizlere yardımcı olmak amacıyla bu konuyu açmak istedim. Her zaman ki gibi yine konumuzu başlıkları halinde anlatacağım. Yararlı olması dileğiyle.

1:Eğer biraz kodlama bilginiz var ise wordpress ve joomla benzeri scriptler için temalar yapıp paylaşmayı deneyin mutlaka bir kaç arkadaş bu temayı kullanacaktır. Temaların alt kısmına linklerinizi koyabilirsiniz bu sayede doğal backlink kazanmış olursunuz.

2:Siteniz için yarışmalar düzenleyin bedava domain veya hosting kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir adet siteniz için tanıtım yazısı yazınız ve sitesinde paylaşanlar arasında çekiliş yapıp ücretsiz hediye verebilirsiniz.

3:Bir konuda bilginiz var ise mesela seo hakkında php hakkında asp hakkında bilginiz var ise e-kitap hazırlayıp dağıtabilirsiniz.

4:Siteniz için videolar çekip yayınlayabilirsiniz. Bildiğiniz bir konuda videolar çekebilirsiniz. Örneğin wordpress kurulumu ve joomla kurulumu gibi videolar çekebilirsiniz.

5:Siteniz için bizi sitenize ekleyin gibi bölümler açıp siteniz için çeşitli bannerlar yaparak sitelerine ekleyecek arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

6:Konusunda uzman olan arkadaşlar ile röportajlar yapıp sitenizde yayınlayabilirsiniz backlink almasınız bile akılda kalıcı bir site olmuş olur ve gerekirse o röportajı sitesinde yayınlarak sitenizin linkini paylaşır.

7:Mutlaka uzman olduğunuz konularda makaleler yazmaya çalışın ve bu makalelerde sizin için önemli kelimelere linkler verin konuyu almak isteyen linklerle beraber konuyu alarak sitesinde yayınlama imkanı olur.

8:Son olarak mutlaka ne yaparsanız yapın ister video çekin ister karikatür paylaşın isterseniz e-kitap yapın ama mutlaka sitenizin ismi bir yerlerde geçsin bu şekilde doğal backlink alma olasılığınız çok fazladır.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Yardımcı olabilidiysem ne mutlu bana :)

Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum yapmanız uygundur.Yararlı olması dileğiyle

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!