iCloud Etkinleştirme Kilidi, iOS 7 ve üzerinde iPhone’umu Bul uygulaması ile birlikte geliyor. Bu özellik iPhone’umu Bul’u kurduğunuzda (iPad ve Mac için de) otomatik olarak açılır. Bu kilit ile Apple cihazlarının kaybolması/çalınması halinde başkası tarafından kullanılması veya satılması zorlaştır.

 

İşte Apple artık bu iCloud etkileştirme kilidinin açık olup online olarak kontrol edebilmeyi sağlayan bir sayfasını devreye aldı. Bu etkileştirme kilidi durum kontrolü sayfasına gittiğinizde iPhone, iPad, Mac ya da iPod touch aygıtınızın IMEI veya seri numarasını girerek cihazın kilitli olup olmadığnı kontrol edebiliyorsunuz.

 

iOS aygıtlarının seri numarasını ve hücresel bağlantıya sahip iOS aygıtlarının Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI) numarasını ise aygıtınızdan, aygıtın ambalajından veya bilgisayarınızdan bulabilirsiniz.

 

 

Bu sayfanın en önemli yararı, 2. el Apple ürünleri satın almadan önce cihazın önceki sahibi tarafından kilitli bırakılıp bırakılmadığını tespit etmenizi sağlıyor. Çünkü bir aygıtı hediye etmeden veya satmadan önce mutlaka içerik ve ayarların silinmesi gerekir (Ayarlar > Genel > Sıfırla). İçeriğinizi sildiğinizde, iPhone’umu Bul ve Etkinleştirme Kilidi de kapanır. Ama artık aygıtın sahibi olmadığınız için “artık sahibi olmadığınız iOS aygıtını çıkarmak için” başlığı altındaki talimatları izlemeniz gerekir. Ayrıca daha fazla bilgi için “iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı satmadan veya başkasına vermeden önce yapılması gerekenler” başlıklı Apple Destek yazısına bakabilirsiniz.

Adres: https://www.icloud.com/activationlock/

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!