Apple, “Pro” furyasına şimdi de iPad mini’yi eklemeyi düşünüyor. Peki, iPad mini Pro özellikleri ile 7.9 inç tablet segmentinin en iyisi olabilecek mi?

Apple, 12.9 inç iPad Pro modelinden sonra 9.7 inç iPad Pro modelini seriye dahil etmişti. Sessiz sedasız iPad mini 4 modelini de etkinlik sonrası satışa sunan Apple’ın, 2017 yılı için planları ortaya çıktı. KGI raporlarına göre; satışları pek iyi gitmeyen iPad mini, “Pro” ismi ile yenilenecek ve segmentinin en iyisi olacak. Peki, iPad mini Pro özelliklerinasıl olacak?

iPad mini Pro özellikleri nasıl olacak?

Raporlara göre; iPad mini Pro, 7.9 inç büyüklüğünde P3 renk gamını destekleyen True Tone ekrana, 4 adet hoparlöre, Smart Connector’e ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde iSight kameraya sahip olacak. Ayrıca iPad mini Pro’nun Apple Pencil‘i desteklemesi de bekleniyor.

iPad modellerinde aynı iPhone 7’de olduğu gibi 3.5mm kulaklık girişinin iptal edilmesi ve sesin Lightning girişinden alınması da gündemde.

iPad mini Pro’nun yanında, 10.1 inç büyüklüğünde yeni iPad Pro ve yenilenmiş 12.9 inç iPad Pro modellerinin de 2017 yılı içerisinde satışa sunulacağı öngörülüyor.

Apple’ın bu ay içerisinde yılın son etkinliğini düzenleyecek. Bakalım bu etkinlikte yeni iPad ve MacBook modelleri tanıtılacak mı?

1475497306_the-one.jpg

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!