Microsoft Açık Akademi Hakkında

Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankasının desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının katkılarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor.

Üç farklı eğitim seviyesinin bulunduğu Açık Akademiden, hem uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller faydalanabiliyor. Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor.

Açık Akademinin hedefi;

– Uygulama geliştirme konusunda eğitim veya kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırlamak
– Türkiye’nin girişimci ekonomisine katkı sağlamak
– Gençlerin uygulama pazarında kendilerine yer edinmeleri için yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak
– Sosyal medyayı en fazla tüketen toplum olan Türkiyeyi, sosyal medyada en çok üreten topluma dönüştürmek.

Açık Akademide eğitim alıp seviyeleri başarıyla tamamlayanlar ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Açık Akademiden mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak.

Ayrıca Açık Akademi eğitim yönetim sisteminin geliştirilmesi ve içeriklerin üretilmesine destek olan Enocta’ya ve içeriklerinin oluşturulmasına destek olan TCM’ye teşekkür ederiz.

 

Açık Akademi Hakkında

Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor.

Eğitim seviyesi olarak 3 farklı eğitim seviyesi bulunuyor. Bunlar;

SEVİYE 1
Başlangıç seviyesinde bilgisayar programcılığına dair genel bilgileri öğrenebilir ve temel programlama konusunda derslere katılabilirsiniz. Seviye 2’deki dersler için temel niteliği olan bu seviyede alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Bilgisayar Programcılığına Giriş
b. İlk İnteraktif Uygulama Yazma Deneyimi
c.Temel Programlama 1
d. Temel Programlama 2
e. Sanal Sınıf Eğitimleri
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

SEVİYE 2
Bu seviyede programcılık ile ilgili daha detaylı bilgiler edinebileceğiniz gibi “İleri Programlama” ve “Temel Veritabanı” konularında derslere katılabilirsiniz. Seviye 3’deki dersler için temel niteliği olan bu seviyede alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Temel Veritabanı
b. İleri Programlama & Nesne Yönelimli Programlama
c. Veri Tabanı Programlama
. Sanal Sınıf Eğitimleri*
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

 

SEVİYE 3
Bu seviyede sizlere uzmanlık kazandıracak eğitimlere katılabileceğiniz gibi; Web Uygulama Geliştirme, Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme, Windows Phone Uygulama Geliştirme, Windows 8 Uygulama Geliştirme ve Windows Azure Uygulama Geliştirme gibi konularda uzmanlık kazanabilirsiniz. Seviye 3’de alacağınız derslerin kategorileri aşağıdaki gibidir;

a. Web Uygulama Geliştirme
b. Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme
c. Windows Phone için Uygulama Geliştirme
d. Windows 8 Uygulama Geliştirme
e. Windows Azure Uygulama Geliştirme
f. Sanal Sınıf Eğitimleri*
*Sanal sınıf eğitimleri ile online sınıflara katılarak mentorlar eşliğinde pratik kazanabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Açık Akademi ücretsiz bir eğitim programıdır. Katılmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!