Pamukkale Üniversitesi‘nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek için eylem yapmak isteyen öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Olaylarda üniversite güvenlik görevlilerinden 2’si hafif yaralanırken, polisin gelmesiyle 15 öğrenci gözaltına alındı.

Üniversite kampüsünde Eğitim Fakültesi önünde toplanan 60 kişilik grup, cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla eylem yapmak istedi. Üniversitenin özel güvenlik görevlileri, eylemin kampüs içinde yapılmasına izin vermeyince, arbede çıktı. Öğrenciler, özel güvenlik görevlilerine taş atmaya başlayınca da polis çağrıldı. Panzerler ve çevik kuvvet ekipleri kampüse girdi. Polisi gören öğrenciler bir yandan taş atarken, bir yandan da kaçmaya başladı. Bazı öğrenciler tel örgülerden atlayarak kampüsün yanında bulunan Çamlık mesireliğine girerken, bir bölümü de Çamkent sitesi içindeki ara sokaklara kaçtı. Öğrenciler ile polis arasındaki kovalamaca bir saate yakın sürdü. Kovalamacanın ardından 15 öğrenci gözaltına alındı.

Kampüs içinde yaşanan arbede sırasında özel güvenlik görevlilerinden 2’sinin hafif yaralandığı belirtilerken, polis olaylarla ilgili soruşturma başlattı.

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!