Pokemon GO hakkındaki tüm detayları sizler için derledik. Bu haberimizde Pokemon GO nasıl oynanır? Pokemon GO nasıl indirilir? ve Pokemon GO hakkındaki tüm detaylara yer veriyoruz.

Pokemon GO Hakkında Her Şey

Nintendo ve Game Freak işbirliği ile 1996 yılında GameBoy’da başlayanPokemon efsanesi, Nintendo DS ve 3DS platformlarında aktif olarak faaliyet gösteriyor. Mobil platform için Niantic’in geliştirdiği Pokemon GO, yaşayan efsanenin yeninden popüler olmasını sağladı. Milyonları sokağa döken Pokemon GO, henüz ülkemizde resmi olarak sunulmamasına rağmen APK dosyaları ve App Store bölge değişimi ile binlerce mobil cihaza yüklendi ve Türkleri sokağa dökmeyi başardı.

Pokemon GO Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Pokemon GO Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO, maalesef ki henüz ülkemizde indirime sunulmadı. Peki, Pokemon…

Pokemon GO hakkında merak edilenleri, Pokemon GO’nun nasıl yükleneceğini ve Pokemon GO için ipuçlarını bu haberimizde sizler için derliyoruz.

Pokemon GO Nedir?

Arttırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi üzerine inşa edilen Pokemon GO’da; karakter oluşturarak gerçek harita üzerinde Pokemon’ları avlamaya çalışıyoruz. Önce farklı mekanlardan Pokemon’ları yakalamak için Pokeballtopluyoruz. Daha sonra Pokemon avına çıkıyoruz.

16-07/15/pokemon-go-nedir.jpg

Yolda yürürken karşınıza bir anda herhangi bir Pokemon çıkabilir ve yakalamak için sizi telefon başına kitleyebilir. Peki, Pokemon GO’da sadece Pokemon mu avlıyoruz? Tabii ki de hayır.

Pokemon GO’da GYM’ler yer alıyor. GYM bölgelerini ele geçirerek GYM lideri olmaya çalışıyoruz. Ele geçirdiğiniz GYM bölgelerine güçlü Pokemon’larınızı koymanız gerekiyor ki başkası sizle savaşıp bölgenizi ele geçirmesin. 5. Seviyeye geldiğinizde açılan GYM, oyunun en keyifli özelliklerinden biri.

Pokemon Nasıl Yakalanır?

Pokemon GO’da Pokemon yakalamak için, dışarı çıkıp sokaklarda, caddelerde ve parklarda Pokemon aramanız gerekiyor.

Oyunun ana ekranında sağ alt köşede bulunan Nearby List olarak adlandırılan listede görünen bir Pokemon’un görselinde bulunan ayak izi sayısına göre ne kadar yakın veya uzak olduğunuzu anlayabilirsiniz. Listede görünen Pokemon için herhangi bir ayak izi yoksa, Pokemon çok yakınınızda demektir.

16-07/15/pokemon-go.png

Ender Bulunan Pokemon'lar!

Ender Bulunan Pokemon Listesi

Tüm dünyada büyük bir ilgi ile oynanan Pokemon GO’daki ender bulunan Pokemon’ları sizler için…

Bulduğunuz Pokemon’u yakalamak için yapmanız gereken ise Poke Topu‘nu Pokemon’un bulunduğu yere isabatli bir şekilde atmak. Attığınız Poke TopuPokemon’a isabet etmeyebilir.

Eğer bir GYM bölgesini ele geçirirseniz, o bölge sizin takımınızın rengine bürünüyor. Bu renkler Sarı (Instinct), Mavi (Mystic) ve Kırmızı (Valor) olmak üzere 3’e ayrılıyor.

Pokemon GO Nasıl İndirilir?

Pokemon GO şimdilik Türkiye’de sunulmuyor. Ancak Pokemon GO’yu hemen oynamak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Android için Pokemon GO oyununu APK. Dosyası ile yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki linki kullanarak virüssüz ve en güncel Pokemon GO APK dosyasını indirebilirsiniz.

Android için Pokemon GO APK İndir

Ancak iOS için Pokemon GO oyununu indirmek için bir takım değişiklikler yapmanız gerekiyor.

16-07/15/pokemon-go-nedir-1468568521.jpg

App Store Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Pokemon GO oynamak için ilk olarak Apple Kimliğinizinbölgesini değiştirmeniz gerekiyor.

Apple Kimliği bölge değişimi için; Ayarlar>iTunes ve App Store>Apple Kimliği bölümüne tıklayın. Açılan seçim ekranında Apple Kimliğini göstere tıklayın. Apple ID şifrenizi girdikten sonra Ülke/ Bölge seçeneğinden “Ülke/Bölgeyi Değiştir” bölümüne tıklayın.

16-07/15/pokemon-go.jpg

Ülke seçiminde Amerika Birleşik Devletleri’ni seçin. Ülke değiştirirken Adres bölümünüzde Türkçe karakter içermemesine dikkat edin yoksa değişim işlemi tamamlanmayacaktır.

iOS için Pokemon GO indir

Pokemon GO’nun bu ay içerisinde Türkiye’de yayınlanması bekleniyor. İlerleyen aylarda ile Pokemon GO güncellemeleri ile oyuna yeni özellikler eklenecek. Bakalım Pokemon GO bu popülerliğini uzun süre sürdürebilecek mi?

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!