WordPress site açtıktan sonra şifrenizi unuttuysanız saatlerce şifre denemek yerine şifrenizi veri tabanından değiştirebilirsiniz. WordPress kullanıcı şifrelerini kaydederken md5 şifreleme yöntemini kullanır. Şifrenizi öğrenmek şifrenizin karışıklığına göre zorlaşacaktır.

Şifreyi öğrenmek yerine veri tabanında şifrenizi değiştirmelisiniz. Şifrenizi değiştirirken de aynı şekilde veri tabanına md5 ile şifreleyip yazmalısınız. Normal halde yazarsanız “parola geçersiz” uyarısını alırsınız.

  • Phpmyadmin gibi yönetim programı aracılığıyla veritabanı kontrol panelinize girmelisiniz.
  • WordPress için belirlediğiniz veritabanını açtıktan sonra wp_users tablosunu açmalısınız (WordPress kurulumu esnasında belirlediğiniz ön ek “wp_” değilse kendi belirlediğiniz ön ekle olan users tablosunu açın).
  • wp_users tablosu içerisinde admin hesabınızı bulup user_pass sütunundaki değeri değiştirmelisiniz. Bu alana md5 ile şifrelenmiş yeni şifrenizi girdiğiniz artık wp-admin paneline yeni şifreniz ile erişebilirsiniz.

İsterseniz aşağıdaki md5 kodunu ekleyerek şifrenizi 123456 olarak değiştirebilirsiniz.  Şifrenizi 123456 yaptıktan sonra değiştirmeyi kesinlikle unutmayın.

123456 MD5 Şifrelenmiş Hali: e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!