Merhaba okurlarım bugün biraz can sıkıntısından dolayı bazı araştırmalar yapmak istedim. Yıllardır wordpress ile iç içe olduğum için ve aklıma takılan sorular olduğu için bazı araştırmalar yaptım ve sizlerle de bunları paylaşmak istedim.Hiç düşündünüz mi sizlerde benim gibi bu wordpress nedir kim yapmıştır ne zaman kurulmuştur gibi sorular aklınıza takıldı mı ? Eminim bu wordpress bir çok webmaster arkadaşımız kullanıyor olsa da aşağıda vereceğim bilgileri bilmiyordur açık konuşmak gerekirse bende bilmiyordum.Neyse lafı fazla uzatmadan wordpress hakkında bazı bilgileri sizlerle yayınlamak istiyorum.

1:Wordpress Nedir ?

WordPress bir blog platformu olarak başladı ama zaman içinde bir içerik yönetim sistemi dönüşmüş bir yazılımdır.

2:Wordpress Kurucuları Kimlerdir ?

WordPress kurucuları Matt Mullenweg ve Mike Little.

3:Wordpress Geliştiricileri Kimlerdir ?

WordPressin bir çok geliştiricisi bulunmaktadır ama bu arkadaşlar önemli geliştiriciler arasında bulunmaktadır.Matt Mullenwegg,Mark Jaquith,Andrew Ozz,Peter Westwood,Ryan Boren,Jane Wells ve Andrew Nacindir…

4:Wordpress İlk Ne Zaman Yayınlandı ?

WordPress ilk 27 Mayıs 2003 tarihinde yayımlanmıştır.

5:Wordpress Tahmini Kullanıcı Sayısı Ne Kadar dır ?

WordPress sistemini kullanan tahmini kullanıcı sayısı 13 milyon kişidir.

6:Wordpress Lisans Sistemi Nedir ?

WordPress lisans sistemi genel kullanıcılar için açık kaynak lisansıdır.GNU lisansı olarak geçmektedir.Açık kaynak lisansları kullanıcıların belirli koşullar altında kaynak kodunu değiştirmek ve paylaşmak için izinli olduğu belirtilmektedir.

7:Wordpressin Neden 2 Sitesi Bulunmaktadır ?

WordPress.Org üzerinden yazılım indirmek ve plugin,themes eklentileri bulundurma amaçlıdır.

WordPress.Com ise blog açmak ve kullanmak için yapılmıştır.

8:WordPress İle Neler Yapabilirim ?

WordPress ile neler yapabileceğiniz sizin hayan gücünüze dayalıdır.Video,haber,blog,kurumsal ve resim paylaşımlarını kolay bir tema aracılığıyla herşey yapabilirsiniz.

9:WordPress Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress yüklemek ve yapılandırmak çok kolay olup ve özellikleri bakımından çok geniştir.

10:WordPress Kullanmak İçin PHP Bilmek Gerekir mi ?

Çok fazla bir php bilmenize gerek kalmamaktadır.Çünkü kendi kodları sebebiyle kolay bir şekilde istediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

11:Neden WordPress Daha Çok Tercih Edilmektedir ?

Yukarıda bahsettiğim gibi 13 milyon kullanıcısı olduğu için paylaşım ve destek konusunda hiç bir sıkıntı olmamaktadır.Tema veya eklenti konusunda sıkıntı bulunmamaktadır.Kısacası destek çok fazla.

12:Wordpress En Çok Beğenilen Özelliği Nedir ?

WordPress’in en bilinen özelliklerinden olan 5 dakikalık kurulumu, basitliği ve kullanım kolaylığı açısından çok pratik bir konumdadır. Yazılımı en son sürüme yükseltmek kolaydır ve kurulumdan daha kısa bir süre almaktadır.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Yukarıda bahsettiğim sadece bir kaç özellikleridir.Aklıma bir çok sorular gelmektedir ama şimdilik bunların daha önemli olduğunu düşünüyorum.Sizlerde isterseniz bunlara ekleme yapabilirsiniz.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!