WordPress Kullanmanız için 5 Önemli Neden!

Eğer daha önce hiç WordPress kullanmadıysanız veya yeni başlayacaksanız bu yazıyı okumadan geçmeyin.

Müthiş Bir İçerik Yönetim Sistemidir.

WordPress ile çalışmak sadece kolay değil aynı zamanda eğlencelidir. Çoğunlukla bir blog yazılımı olarak bilinse de WordPress, aslında bir içerik yönetim sistemidir. Sunduğu basit ve kullanışlı yönetim arayüzü karmaşadan uzak, yanlızca yazdığınız yazıya odaklanmanızı sağlayan ve kategorilendirilmiş özelliklerle aradığınızı kolayca bulmanızı sağlayacak bir yapıya sahiptir.

Eğer WordPress’i daha önce hiç kullanmadıysanız, bunu sorun etmeyin. Çünkü WordPress, kurulumdan sonra sadece birkaç saat içerisinde genel özelliklerini öğrenebileceğiniz kadar basit, her ihtiyacınıza cevap verebilecek kadar da gelişmiş bir altyapıdır.

Arama Motoru Dostudur.

Makaleleriniz ne kadar değerli olursa olsun, insanlar yazılarınıza ulaşamadıklarında bunun bir anlamı yoktur. WordPress yapısında arama motorları için pek çok özellik taşır. Google, WordPress siteleri çok sık tarar ve sıralamalarda iyi yerlere taşır.

Arama motorları için gerekli tüm özellikleri WordPress’e ekleyebilirsiniz. İnternetteki pek çokSEO sitesi, makalelerinde WordPress için yapılması gerekenlerden bahsetmiştir. Eğer bir WordPress siteniz varsa, onu arama motorları için optimize etmekte zorlanmazsınız.

 

Zengin İçerikleri Kullanmak Oldukça Kolaydır.

Yazılarınızdaki anlatımı daha da etkili kılmak için görseller, animasyonlar hatta videoları bile kullanabilirsiniz. WordPress’in Ortam kütüphanesini kullanarak tüm bu dosyaları yüklemek sadece birkaç saniyenizi alır.

Ayrıca WordPress, internetteki popüler hizmetlerle birlikte çalışmaya uygundur. Google Maps, Google Docs, SlideShare ve Youtube gibi birçok hizmetten döküman, harita, slayt, video gibi içerikleri yazılarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

 

Eklenti Desteği

Açık kaynak kodlu WordPress’in 16 binden fazla ücretsiz eklentisi vardır. WordPress’inizi eklentiler ile geliştirip daha fazla özellik kazandırabilirsiniz.

İhtiyacınıza göre istediğiniz eklentiyi bulup yüklemek için sadece birkaç tık gerekli. Üstelik kurulumu sizin yapmanıza da gerek yok. WordPress sizin yerinize eklentiyi indirip kurabilir!

Sosyal medya desteğinden SEO’ya, dokunmatik ekranlı telefon desteğinden resim galerisi özelliklerine kadar her çeşit eklentiyi bulabilirsiniz.

 

Kullanımı Kolaydır

WordPress kullanabilmeniz için programlama bilmeniz gerekmez. Eğer Microsoft Word kullandıysanız, yazı yazmak ve düzenlemek için gereken herşeyi biliyorsunuz demektir.

Sadece birkaç dakikada kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Türkçe pek çok forum ve blogda WordPress ile ilgili kullanım ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Eğer yeterince vakit ayırırsanız WordPress için özel sayfalar hazırlayabilir hatta bileşen yapmaya başlayabilirsiniz.

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!