Kendine has kullanıcı kitlesiyle Samsung’un en başarılı serilerinden biri olan Galaxy Note, bu yıl altında nesliyle gelecek. Galaxy Note 6 çıkış tarihi ile ilgili dikkat çeken bir iddia var. İşte detaylar.

samsung-galaxy-note-6-6gb-ram-ile-gelecek_1134975samsung-galaxy-note-6-6gb-ram-ile-gelecek_1180

Güney Kore’den gelen son bilgilere göre Samsung Galaxy Note 6 çıkış tarihi Temmuz 2016 olacak. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında duyurulan Galaxy Note 5, bu yıl bir ay daha erken tüketicilerle buluşacak. Ancak tek detay bu değil.

İddiaya göre Samsung Galaxy Note 6’nın işletim sistemi Android 7.0 N olacak. Yani telefon kutusundan direkt olarak Android N ile çıkacak. İşte bu oldukça heyecan uyandıran bir söylem.

Geleneksel Google I/O etkinlikleri Mayıs, Haziran aylarında düzenleniyor. Galaxy Note 6, Android N işletim sistemiyle gelecekse kilit nokta Google etkinliği olacak. Çünkü yeni Android sürümü, Google I/O 2016 etkinliğinde resmiyet kazanacak.  Etkinliğin bu yıl 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 6 çıkış tarihi ve Android N işletim sistemi haricinde bazı merak uyandıran özelliklerle de gelecek. İlk iddia telefonun ekranı ile ilgili. Bu yıl duyurulacak olan Galaxy Note 6 modelinde 5.8 inç ekran boyutu bekleniyor. 6 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama alanı ve 12 MP çözünürlükte kamera, telefonla ilgili beklenen detaylar arasında.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!