Her yıl olduğu gibi bu yılda ABD Green Card sonuçları açıklanmasının ardından binlerce kişi green card başvuru sonuçları için www.dvlottery.state.gov adresine akın etti. Bu nedenle internet sitesi kısa süre içerisinde kitlendi.

Bizde ” 2019 green card başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? “sorusunun cevabını bilmeyenler için küçük bir rehber hazırladık. İşte tüm detayları ile Green Card başvuru sonuçları sorgulama işlemi!

Green Card nedir?

ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belge olan Green Card ile Türk vatandaşlığınız devam ederken, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip olabiliyorsunuz.

Green Card Sonuçları – 2019 Green Card Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Green Card başvurunuzu sorgulayabilmeniz için başvuru yaptığınız sırada size verilen Confirmation numarasına ihtiyacınız var. Confirmation numaranızı unuttuysanız, gerekli bilgileri doğrulayarak aşağıdaki linkten aynı zamanda Confirmation numaranızı öğrenebilirsiniz.

1 – ) İlk olarak buraya tıklayarak http://dvlottery.state.gov/ESC adresine gidiyoruz.

2 – ) Açılan sayfada yer alan mavi renkli “Continue” linkine tıklıyoruz.

3 – ) Açılan sayfada yer alan form içerisine 2019 ile başlayan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodunu yazıyoruz.

4 – ) En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarası, bir sonraki kutuya sadece soyadınızı yazıyorsunuz. Bunları büyük harfler ile Türkçe karakterler kullanmadan yazmanız gerekiyor.

5 – ) Üçüncü sıradaki kutuya doğum yılınızı, son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazıyorsunuz

6 – ) Submit Linkine tıklayarak çekiliş sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle, iyi şanslar ?

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!