Son yayınlanan raporlara göre Huawei işletim sistemi HongMeng yüklü cihazlar Ekim 2019’da piyasaya sürülebilir.

Son günlerde sık sık gündeme gelen Huawei işletim sistemi HongMeng, bildiğiniz üzere en son olarak Türkiye Patent ve Marka Kurumu‘nda ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu gelişmenin ardından yayınlanan raporda ise 1 milyona yakın Huawei işletim sistemiyüklü telefonun test edildiği iddia edilmişti.

Tüm bu yaşananların ardından şimdi de, daha önceden yapmış olduğu analizlerle tanınan Guo Mingxi yeni işletim sistemi için tarih verdi.

TF Uluslararası Menkul Kıymetler analisti Mingxi’nin söylediklerine göre, yeni işletim sisteminin önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan Mate 30 serisi ile beraber piyasaya sunulmayacağını görüyoruz.

Yeni işletim sisteminin ilk etapta Çin’de orta ve giriş segmentindeki telefonlarda kullanıma sunulacağını belirten analist, bu telefonların ise Ekim ayında piyasaya sunulacağını belirtti.

Mingxi’nin söylediklerine göre, eğer yeni işletim sistemi için gerekli izinler ve lisanslar alınabilirse bahsi geçen bu sistemin yakın zaman içerisinde dünyanın dört bir yanında kullanıma sunulması bekleniyor.

Son zamanlardaki ABD-Çin arasındaki ticari gerilimi de ele alan TF Uluslararası Menkul Kıymetler analisti Mingxi, aynı zamanda Huawei telefon satışlarının 200 milyon barajını yeniden geçeceğine de vurgu yaptı.

Şimdilik, yayınlanan bu rapor hakkında Huawei cephesinden resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak daha önceden yayınlanan raporları göz önünde bulunduracak olursak, Huawei HongMeng OS yüklü telefonlar 2020 yılı içerisinde akıllı telefon pazarına giriş yapabilir.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!