Geçtiğimiz haftalarda görücüye çıkardığı yeni işletim sistemi iOS 9’un kullanıma girmesiyle iPhone’ların pil ömrünün uzayacağını açıklayan Apple’ın ürününü inceleyen uzmanlar, bu sistemin sanılanın aksine akıllı cihazların performansını önemli ölçüde düşürdüğünü iddia etti.

iOS 9 iPhone'ların performansını düşürüyor

iOS 9‘un kullanıma girmesiyle iPhone’larda kullanılabilecek olan ‘Low Power Mode’ hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

iOS 9’u iPhone 6 Plus üzerinde deneyen ekip, bu uygulamanın iPhone’un pil ömrünü artırdığını ancak, bu işlemin  cihazların performansını önemli ölçüde düşürdüğünü iddia etti.

Akıllı cihazın arka planında çalışan uygulamaları azaltarak pil tasarrufu sağlayan uygulamanın bu işlem için çok fazla efor harcadığını belirten ekip, söz konusu performans düşüşünün de bu işlem yüzünden yaşandığını belirtiyor.

MacRumors’ta yer alan habere göre, söz konusu uygulama iPhone kullanıcılarının telefonlarını yüzde 40 oranında azaltıyor.

iOS 9 HANGİ CİHAZLARA YÜKLENEBİLECEK?

iOS 9 yayınlandığında hangi cihazlara yüklenebilecek? İşte iOS 9’u destekleyen iPhone ve iPad modelleri: iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!