itunesiTunes Store, App Store, iBooks Store ve Mac App Store aynı Apple Kimliği hesabını paylaşır. Kredi kartı olmadan iTunes Store, App Store, iBooks Store ve Mac App Store’da kullanmak üzere yeni bir Apple Kimliği oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Zaten bir Apple Kimliğiniz varsa:

Apple Online Store veya ürününüzü çevrimiçi kaydetme gibi Apple servislerini kullandığınızda bir Apple Kimliği oluşturursunuz. Aynı Apple Kimliğini iTunes, the Mac App Store, iCloud, iMessage, FaceTime, Game Center ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Sadece bir Apple Kimliği kullanmanız önerilir.

Bir ürün kaydettiyseniz veya Apple servislerinden herhangi birini kullandıysanız, mevcut Apple Kimliğinizi iTunes Store veya Mac App Store’da kullanmak için bu makaledeki yönergeleri uygulamalısınız.

Henüz bir Apple Kimliği oluşturmadıysanız, bu makale bilgisayarınızdaki iTunes uygulamasında veya bir iOS aygıtında Apple Kimliği oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bilgisayarda hesap oluşturma

  1. iTunes Store (iTunes penceresinin sol kısmında yer alır) öğesini tıklayın ve iTunes Store ana sayfasının sağ alt köşesinde bulunan uygun ülke bayrağını tıklayarak ülkenizi seçin.
  2. Üstteki gezinme çubuğunda App Store düğmesini tıklayarak App Store’a gidin.
 1. Önemli: Sonraki adıma geçmeden önce, ücretsiz bir uygulama indirmeli ve yüklemelisiniz. Ücretsiz bir uygulama bulmak için App Store penceresinin sağ köşesinde yer alan En İyiler sütununa gidin. Ücretsiz Uygulamalar listesini görene kadar aşağı ilerleyin. Herhangi bir uygulamayı tıklayarak seçin. Ardından uygulama simgesinin altındaki Ücretsiz Uygulama düğmesini tıklayın.
  ücretsiz uygulamayı tıkla
 2. Açılan pencerede Apple Kimliği Oluştur seçeneğini tıklayın.

HT2534-CreateNew-tr

 1. “iTunes Store’a Hoş Geldiniz” ekranına yönlendirilirsiniz. Sürdür’ü tıklayın.

HT2534_04-welcome_to_the_itunes_store-018-tr

 1. iTunes Store Koşulları ve Şartlarını okumalı ve kabul etmelisiniz. “Bu koşullar ve şartları okudum ve kabul ediyorum” ifadesinin yanındaki onay kutusunu seçtiğinizden emin olun.
 2. Sürdür’ü tıklayın.
 3. E-posta adresinizi girin, parolanızı oluşturun, güvenlik sorularınızı oluşturmaya ve yanıtlamaya devam etmek için ilerleyin ve ardından doğum gününüzü girin.
 4. Ayrıca isteğe bağlı olarak kurtarma e-posta adresi girebilirsiniz. E-posta adresinizi sıklıkla değiştiriyorsanız, bunu yapmanız önerilir.
 5. Girdiğiniz bilgilerin yeterli olduğunu düşünüyorsanız Devam Et düğmesini tıklayın.
 6. Ödeme türü olarak Hiçbiri seçeneğini belirleyin.

HT2534-PaymentType-tr

 1. Gerekli ad ve adres alanlarını doldurmak için ilerleyin.
 2. “Hesabınızı Doğrulayın” ekranı görüntülenir. Bitti düğmesini tıklayın ve ardından iTunes Store’dan gelen doğrulama e-postası için posta kutunuzu kontrol edin.
 3. Gelen e-postayı açın ve hesabınızı etkinleştirmek için e-postadaki bağlantıyı tıklayın.

HT2534_6-itunes-step13_email-001-en

 1. Bağlantıyı tıkladığınızda Apple Kimliği web sitesi hesap adı ve parolanızla oturum açmak isteyip istemediğinizi soracaktır.
 2. Oturum açtıktan sonra, e-postanızın Apple Kimliğiniz ile ilişkilendirildiğini göreceksiniz. “Mağazaya Geri Dön” etiketine sahip bir düğme görüntülenir.
 3. Oturum açtığınızda, aşağıda “Tebrikler” ekranını göreceksiniz. App Store ana sayfasına erişmek için Alışverişe Başlayın öğesini tıklayın.

HT2534-StartShopping-tr

iPhone, iPad ve iPod touch’ta hesap oluşturma

  1. Aygıtınızda App Store’u açın.
  2. App Store’da bir ücretsiz uygulama bulun.
  3. Önemli: Sonraki adıma geçmeden önce Ücretsiz öğesine ve Uygulama Yükle öğesine dokunarak bir ücretsiz uygulama indirmeli ve yüklemelisiniz.

ücretsize dokun

uygulamayı yükleye dokun

  1. Yeni Bir Apple Kimliği Oluşturun seçeneğine dokunun.Yeni bir Apple Kimliği oluşturun
  2. Ülkenizi seçin, ardından Bitti’ye dokunun.

ülkenizi seçin ekranı

  1. iTunes Store Koşulları ve Şartlarını okumalı ve kabul etmelisiniz. Devam etmek için sayfanın üst kısmında bulunan Kabul Ediyorum öğesine dokunun.
  2. E-posta adresinizi, güvenlik sorularınızı, doğum gününüzü girin ve parolanızı oluşturun.
  3. Ayrıca isteğe bağlı olarak kurtarma e-posta adresi girebilirsiniz. Sık sık e-posta adresi değiştiriyorsanız bir kurtarma e-posta adresi eklemeniz önerilir. Kurtarma e-posta adresi ile ilgili daha fazla bilgi edinin.
  4. Girdiğiniz bilgilerin yeterli olduğunu düşünüyorsanız İleri düğmesine dokunun.
  5. Ödeme seçeneği olarak Hiçbiri seçeneğini belirleyin.

ödeme seçenekleri ekranı

  1. Gerekli e-posta, adres ve telefon numarası alanlarını doldurmaya devam edin. İleri düğmesine dokunun.
  2. Ardından “Hesabınızı Doğrulayın” ekranı görüntülenir. Bitti düğmesine dokunun ve ardından iTunes Store’dan gelen doğrulama e-postası için posta kutunuzu kontrol edin.

hesabınızı doğrulayın ekranı

 1. Gelen e-postayı açın ve hesabınızı etkinleştirmek için e-postadaki bağlantıyı tıklayın.
 2. Bağlantıya dokunduğunuzda, App Store otomatik olarak açılmalı ve sizden hesap adınız ve parolanızla oturum açmanızı istemelidir.doğrulamak için oturum açın ekranı
 3. Oturum Aç öğesine dokunduğunuzda teşekkür ekranı görüntülenir.teşekkürler doğrulama ekranı
 4. Hesabınızı başarıyla düzenlediniz, artık iPhone, iPad ve iPod touch’ınızda iTunes, iBooks ve App Store’un keyfini çıkarabilirsiniz.doğrulamayı tamamlamak için oturum aç

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!