Telegram süper grupları artık çok daha fazla kişinin bir arada sohbet etmesine olanak sağlayacak. Bundan böyle 20 bin olan maksimum üye sayısı 30 bine çıkartılmış durumda!

Telegram yeniliklerle güncellendi!

Telegram süper grupları artık daha büyük!

Şirket, bazı süper grupların 20 bin üye sınırına ulaşması sebebiyle bir kez daha artış yapma kararı vermiş. Süper grupların ve normal grupların artık çok benzemesi sebebiyle, normal grupların aşamalı olarak bitirilmesi ve süper grupların oluşturulabilecek tek grup türü haline getirilmesi de planlar arasında yer alıyor.

Telegram 30 bin kişiyi aynı anda sohbet ettirecek!

Üye sınırının artırılması için kullanıcıların herhangi bir güncelleme işlemi yapmasına gerek olmadığını belirtelim. Süreç tamamen sunucu tarafında gerçekleştirilecek. Bu büyüklükteki grupların yönetimi için yöneticiler tarafından gelişmiş izinler ve botlar da kullanabilecek.

Temmuz ayında Telegram 4.1 ile birlikte süper grupların üye limiti 10 bin olarak açıklanmıştı. Ayrıca, bu gruplara daha fazla yönetici atanması için de izin çıkmıştı ve yeni yönetim detayları ile daha fazla esneklik sağlanmıştı. Tahmin ediyoruz ki şirket, son üye limiti rakamını sonraki süreçte daha da yükseltmek zorunda kalabilir.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!