Viber free phone calls on iphone 565x301 Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Viber son zamanlarda oldukça popüler hale gelen, Skype benzeri internet üzerinden sesli görüşme uygulaması. App Store’dan ücretsiz olarak indirilen Viber ayrıca herhangi bir kayıt veya servis ücreti talep etmiyor ve diğer viber kullanıcılarıyla tamamiyle ücretsiz (internet data kullanımı hariç) görüşmenizi sağlıyor. Aslında bakıldığında Skype ve Fring gibi VoIP uygulamarına oldukça benzeyen Viber’ı emsallarinden ayıran başlıca özellikleri:

 

 

 

 

 

 

 

  • Her hangi bir gizli ücretlendirmesinin olmaması.Siz ve arkadaşlarınız ücretsiz Viber uygulamasını kurduktan sonra dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz kadar sesli görüşebiliyorsunuz. Tek ihtiyacınız olan 3G veya Wi-Fi internet bağlantısı.
  • Kayıt işlemi gerekmemesi.Viber kurulduktan sonra telefon numaranızı kullanıyor. Böylece arkadaşlarınızı da onların telefon numaralarıyla bulabiliyor.
  • Arkadaşlarınızı eklemek gerekmiyor.iPhone’unuzun rehberini kullandığı için arkadaşlarınızı Skype’ta olduğu gibi tek tek eklemeniz gerekmiyor, hepsi otomatik olarak beliriyor.
  • Her zaman Viber çağrısı alabilirsiniz.Benzer uygulamalardaki gibi Online – Offline seçeneği bulunmuyor. Viber kapalı olsa bile her zaman online’sınız ve aranabilir durumdasınız.
  • Cevapsız çağrı bildirimleri.Bir çağrıyı kaçırırsanız Viber sizi uyarıyor.
  • Ses kalitesi.Viber ‘ın ses kalitesi GSM ile yapılan normal telefon görüşmesinden bile kaliteli.

 

 

Düşük limitli 3G kullanıları için dikkat edilmesi gereken husus data kullanım miktarları. Viber kısa süreli görüşmelerde (1 dakika civarı) yaklaşık 300 KB upload ve 300KB download olmak üzere toplam 600KB’lık bir data kullanım miktarına ulaşıyor. Eğer operatörlerin 100MB-250MB paketlerindeyseniz bir gözünün internet kullanımında olsun.
Ayrıca Viber uygulamasında Viber kullanmayan arkadaşlarınızı arama özelliği de bulunuyor. Tabi ki bu şekilde arama yaptığınız zaman operatörünüzün normal görüşme tarifesinden ücretlendiriliyorsunuz.
Kullanım
Viber’ın kullanımı oldukça kolay. Uygulamayı ilk çalıştırdığımızdaPush Notificationskullanım izini veriyoruz.
Viber yukleme ekrani Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberiViber acilis ekrani Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Sonraki kısımda Continuedüğmesine basarakSetupekranına geçiyoruz.Setupekranında önceklikle Viber’ın adres defterimize erişebilmesi için izin veriyoruz. Sonra telefon numaramızı giripContinuedüğmesine basıyoruz.
Viber Adres Defteri erisim izni Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberiViber Setup telefon no Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Viber girilen telefon numarasının onayını yapmak için bize SMS ile 4 basamaklı bir onay kodu yolluyor. Bu kodu girip Enter Viber düğmesine basarak kurulumu tamamlıyoruz.
Viber sms kodu Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberiViber Sms kodu girisi Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Contacts kısmında adres defterimizdeki Viber kullanan ve kullanmayan bütün kişileri görebiliyoruz. Viber kullanan kişiler isimlerinin yanında “Viber” yazısıyla ayırtedilebiliyor.
Viber Adres Defteri Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberiViber contacts Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Aramak istediğimiz Viber kullanan arkadaşımızı seçtiğimizde Viber ile “Free Call” (ücretsiz arama) seçeneği ve normal telefon görüşmesi seçenekleri çıkıyor. “Free Call” seceçeğini seçerek ücretsiz görüşme yapabiliyoruz.
Viber calling Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberiViber Gorusme Viber ile iPhoneda ücretsiz görüşme rehberi
Viber kullanan arkadaşlarımızla internet üzerinden ücretsiz görüşme yapabiliyoruz. Adres defterindeki Viber kullanmayan bir arkadaşımızı aramak istediğimizde ise uygulama kapanıp iPhone’un normal telefon uygulaması açılıyor ve kullandığımız tarifeden ücretlendirilerek normal telefon görüşmesi yapıyoruz.

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!