sürücü kursu

15 aralık 2012 ehliyet sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacak.Ehliyet sınav soruları cevapları heyecanla sürücü adayları beklemektedir. Ehliyet sınav soruları’nın açıklanma tarihi hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

2012 Yılın son ehliyet sınavı 15 aralık cumartesi günü icra edildi. Ehliyet sınavı ‘ndan çıkan sürücü adayları sabırsızlıkla ehliyet sınav soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. Saat 11:00 ‘da başlayacan ehliyet sınavı soruları hemen yayınlanmamaktadır.

15 aralık 2012 ehliyet sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacak

Daha önce yapılan ehliyet sınavı istatisklerine göre 15 aralık 2012 ehliyet sınav soruları cevapları bu hafta içi salı günü yayınlanması beklenmektedir. Milli eğitim bakanlığı ehliyet sınav sorularını hemen akabindeki hafta içi yayınlamaktadır.


Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

 

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!