Bir Sony yöneticisi, çok yakında Galaxy S3 ve iPhone 5 ile rekabet edecek seviyede bir telefon piyasaya süreceklerini söyledi.

Financial Times Deutschland’a konuşan van Schie, Sony’nin şu anki telefonlarının Apple ve Samsung gibi rakiplerinin uç nokta cepleriyle rekabet edemediğini hiç gizlemeden kabul etti ve şunları söyledi: “Yakın bir gelecekte Apple’ın iPhone’u ve Samsung Galaxy S3’ü ile rekabet edebilecek bir amiral gemisi model ortaya çıkaracağız.” Sony’den bir yetkili ise bu yeni modelin CES 2013 ve MWC 2013’de tanıtılabileceğini onayladı.

Sony’nin yaptığı bu açıklamalar, şirketin daha iyisini denemeye kendisini adadığını gösteriyor. Ancak bu tür açıklama tüketicileri Sony’nin şu anki ceplerinden soğutabileceği gibi, söz verilen cep çıktığında rakipleri daha iyi cihazlarını göstermiş olabilirler. Zira Apple’ın iPhone 5S’i önümüzdeki ay üretmeye başlayacağına, Samsung’un ise Galaxy S4’i CES 2013’de tanıtabileceğine dair söylentiler çoktan dolaşmaya başladı. 2013’e kadar çift çekirdekli ceplerle devam etmeye karar veren Sony’nin benzer bir şekilde geç kalma gibi bir hataya düştüğünü Mart ayında sizlerle bu haberimizde paylaşmıştık.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!