Ülkemizdeki Samsung kullanıcıları sabırsızlıkla Android Nougat güncellemesini bekliyor. Bu zamana kadar Samsung’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemişti. Nihayet Samsung’un Türkiye’deki en önemli isimlerinden biri, Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı’ndan Android Nougat’ın çıkış takvimiyle ilgili olarak açıklama geldi. 

Konuyla ilgili olarak kendisine çok fazla soru geldiğini belirten Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yegen, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla gelecek güncellemelerin detaylarını verdi. Buna göre Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge+ kullanıcıları merakla bekledikleri güncellemeye bu ayın 3. haftasonunda kavuşacak. Galaxy S6 edge kullanıcıları ise 4. haftanın sonunu beklemek durumunda kalacak. Galaxy Note7’nin piyasadan çekilmesi üzerine Note serisinin tepesini ikinci senede de temsil etmeye devam eden Galaxy Note5 bunun faydasını güncelleme noktasında görüyor. Samsung Galaxy Note5 güncellemesinin yine 3. haftanın sonunda kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Son olarak Galaxy A (2016) serisinin Nougat güncellemesini alacağı tarih olarak mayıs ayı işaret edilirken Galaxy J serisinin kullanıcıları ise güncellemeye kavuşabilmek için temmuz ayını beklemesi gerekecek. Bu cihazlar için güncellemenin net çıkış tarihlerinin önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor. 8 Şubat tarihinde güncellenenen takvim için gelecekte  bazı değişiklikler yapılabileceği ifade ediliyor. Ancak tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılacağı en azından şimdilik ön görülmüyor.

eSerdaR Hakkında

By eserdar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!